Nainštaloval som si Internet Explorer !!! (pod linuxom)

01.01.2007


Tento zápis bol pôvodne zverejnený na mojom blogu na www.abclinuxu.cz, kde je vlastne až doteraz. :) Zápis nepotrebuje komentár, titulok hovorí za všetko.

Minulý týždeň som dorábal template pre e-shop zen-cart. Bolo to pomerne škaredé zadanie od jednej reklamnej agentúry. Bol som nesmierne rád že som to konečne dokončil a že to celé vyzerá presne ako na návrhu. Včera sa mi však ozval zadávateľ že v Internet Exploreri je to rozbité.

Pri mojej poslednej kontrole bolo všetko vporiadku sad. Robím to totiž tak, že to najprv spravím aby to vyzeralo dobre vo Firefoxe a Opere. Ked je to tam všetko hotové, potom to treba "rozbiť" a "upraviť" pre IE. Táto časť mi trvá niekedy veľmi dlho. Nemám chuť udržiavať si v notebooku Windows len preto aby som ho sem tam nabootval a skontroloval nejakú stránku. Otravovať ostatných sa mi tiež moc nechce, a preto som urobil rázny krok a nainštaloval som si IE. Mr. Google mi samozrejme poradil že si mám pozrieť stránku http://www.tatanka.com.br/ies4linux/. Tak som aj spravil a presne ako píšu, IE sa elegantne sám stiahol a nainštaloval. Mojou najväčšou radosťou bolo zistenie že funguje presne tak zle ako pod Windows, čo bol vlastne môj zámer, aby som mohol stránky "opraviť" pre IE aj pod linuxom. A ponaučenie ? Internet Explorer si ľudia inštalujú na Linux preto aby videli ako zle funguje laugh

Doplnené

UUUUFFF, na margo diskusie, asi ste ma všetci zle pochopili, ja som robil template pre existujuci e-shop zen-cart, ale ta linka čo tam je, je linka na domovskú stránku projektu, nie na ten template čo som robil ja. Linku na ten template vám dať bonužial zatiaľ nemôžem.