Študentský puding

01.01.2007

Ste na internáte a ako po iné dni aj dnes vás trápi aký pokrm budete mať na večeru. A práve v takýto moment sa sem-tam v niektorých z nás prebudí chuť objavovať a experimentovať. Takýmto spôsobom sme spoločne s mojím kamarátom pripravili špeciálny puding aka študentský puding. S týmto skvelým receptom by sme sa radi podelili.

Na prípravu potrebujete

Príprava

Do hrnca s dostatočným objemom modrej farby (pripúšťa sa aj hnedá, nikdy však nie čierna) vlejeme cca 0,5 litra mlieka a dáme na platničku zovrieť.

vlejeme mlieko

Mlieko ocukríme.

mlieko ocukrime

Kým sa mlieko zohrieva, do druhého hrnca vlejeme zbytok mlieka a vsypeme puding. Miešaním sa snažíme zbaviť všetkých hrudiek.

vlejeme znova mlieko zbavujeme sa hrudiek

Keď je zmes rozmiešaná, pomaly ju vlievame do rozohriateho mlieka a rozmiešavame.

prilejeme

Medzičasom si pripravíme nádobu do ktorej budeme puding vlievať. Na spodok nádoby dáme piškóty a ovocie. Všetko polejeme adekvátnym množstvom Rumu.

prilejeme rum pridame ovocie

Puding za stáleho miešania privedieme do varu.

miesame

Po zovretí puding odstavíme a vypneme platničku aby sa čo najrýchlejšie ochladila a aby sme ju mohli čím skôr schovať. Používanie takýchto spotrebičov je totiž prísne proti ubytovaciemu poriadku. Keď puding trochu ochladne, pomaly za stáleho miešania začneme prilievať Rum. Rum musíme kvalitne rozmiešať.

prilejeme rum a miesame

Vymiešanú zmes môžeme teraz vliať do pripravených nádob, poprípade ešte dozdobiť alebo dochutiť podľa vlastnej vôle.

vlejeme do nadoby

Finálny produkt môžeme konzumovať za tepla alebo aj za studena.

finalny produkt

Recept je pomerne jednoduchý a preto je vhodný aj pre amatérov, čiže študentov nižších ročníkov. Na záver chceme podotknúť že výsledný produkt je celkom odporný. Po každej lyžici nás striaslo a preto odporúčame: držte sa radšej konvenčných foriem pitia alkoholu.
PS: vedeli ste ze piškóty nasiaknuté pudingom nejdú v záchode spláchnuť?